شركت شيماپرتو با بيش از ربع قرن تجربه در زمينه تجهيزات تشخيصي تصويربرداري پزشكي، هم اكنون مسئوليت فروش و خدمات پس از فروش تجهيزات پزشكي كمپاني SHIMADZU ژاپن، سيستمهاي PACS كمپاني INFINITT كره جنوبي و چندين كمپاني معتبر بين‌المللي ديگر را عهده‌دار است. اين شركت در سال 1385 فعاليت خود را با توليد دستگاه هاي راديولوژي، راديولوژي موبايل و سي‌آرم شيمادزو بصورت CKD و SKD گسترش داد و در حال حاضر به عنوان توليدكننده دستگاه هاي راديولوژي و تنها دارنده پروانه "ساخت ایران" دستگاه رادیولوژی دیجیتال در ایران می باشد. 
شركت شيماپرتو مهمترين عامل پيشرفت خود را خدمات با كيفيت بالا مي‌داند و با پياده سازي و استقرار سيستمهاي نوين مديريت كيفيت نظير   ISO9001:2015 ، ISO13485:2016 و  ISO10002:2014 سعي در ارائه بهترين خدمات به جامعه پزشكي و سلامت كشور دارد.
اميد است اين شركت بتواند با حركات انجام شده گامي به سوي هدف نهايي خود كه همانا رضايت بيشتر مشتريان مي‌باشد بردارد.

كارخانه شیماپرتو واقع در شهرک صنعتي هشتگرد در 16 بهمن ماه سال 1385 با حضور مقامات ارشد کمپانی  SHIMADZU و مسئولين محترم وزارت بهداشت رسماً افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت .

  

  این  شرکت فعالیت تولیدی خود را با تولید دستگاههای رادیولوژی ساده، رادیولوژی موبایل و سی آرم بصورت SKD و سپس CKD تحت لیسانس کمپانی شیمادزو ژاپن آغاز نمود.علاوه بر این شركت شیماپرتو با توجه به نیازهای بازار ایران طراحی و ارائه سیستمهای نوین دیجیتال (Integrated Digital Solutions) را سرلوحه فعالیت خود قرار داده و در حال حاضر به عنوان توليدكننده دستگاههاي راديولوژي ديجيتال در ايران اقدام به توليد طيف وسيعي از دستگاههاي  DDR منطبق با استانداردهاي جهاني نموده است. همچنین این شرکت با استفاده از بهترین مهندسان داخلی و تمرکز بر روی بخش تحقیق و توسعه در سال 1397 موفق به اخذ اولین پروانه "ساخت ایران-تولید مستقل" دستگاه رادیولوژی دیجیتال از اداره کل تجهیزات پزشکی گردید.

  مشخصات بارز تولیدات کارخانه شیماپرتو :

تولید منطبق با تکنولوژی روز دنیا تحت لیسانس کمپانی شیمادزو ژاپن

تعداد بالای دستگاههای تولیدی نصب شده و در حال بهره برداری

کیفیت بالای تولید منطبق با دستورالعملها، الگوها و معیارهای کنترل کیفی کمپانی شیمادزو ژاپن

پرسنل آموزش دیده در خصوص فرایند تولید براساس تکنولوژی روز دنیا در کارخانه شیمادزو ژاپن

تحقیق، طراحی و تولید سیستمهای نوین دیجیتال رادیولوژی (Integrated Digital Solutions) مطابق با نیازهای بازار با استفاده از دانش فنی بدست آمده و بومی سازی آن

تاییدیه اداره کل تجهیزات پزشکی 

سابقه طولانی فروش و خدمات پس از فروش دستگاههای تصویربرداری

تائیدیه کیفی دستگاههای تولیدی از مراکز فروخته شدهبرخي از ويژگي هاي كارخانه شيما پرتو
 :

مساحت زمين كارخانه: 5500 متر مربع
مساحت ابنيه كارخانه (زير بنا): 3800 متر مربع
مساحت فضاي توليد(شامل دو سالن مجهز): 1650 متر مربع
مساحت فضاي اداري(شامل يك ساختمان سه طبقه در مجاورت سالن هاي توليد): 1630 متر مربع مساحت فضاهاي اقامتي و رفاهي پرسنل: 700 متر مربع
مساحت انبار های سر پوشیده: 760 متر مربع

همچنين اين كار خانه داراي سيستم تهويه هوا در سالن هاي توليد خود و ساير امكانات مورد نياز واحد هاي توليدي چون، سيستم هاي اطفاي حريق، جايگاه مخصوص بارگيري و تخليه با آشپزخانه صنعتي مدرن، سردخانه و ... مي باشد  .

 

 
با ما همراه باشید در